Kontakt:

Blog > Komentarze do wpisu

Żoliborz Obywatelski

Na dzisiejszej sesji Rady Dzielnicy ogłoszono powstanie nowego Klubu Radnych - Żoliborz Obywatelski.

Klub tworzą radni wybrani z list Platformy Obywatelskiej: Donata Rapacka, Monika Kurowska, Roman Krakowski, Joanna Tucholska, Izabela Rychter. Są to osoby, które wbrew rekomendacji partii głosowały za wyborem dotychczasowego burmistrza dzielnicy - Krzysztofa Bugli oraz wiceburmistrza - Michała Jakubowskiego.

Publikujemy napisany przez nich list do mieszkańców:

Szanowni Państwo,

W listopadzie zeszłego roku wybrali nas Państwo na swoich reprezentantów w Radzie Dzielnicy.

W trakcie kampanii wyborczej prezentowaliśmy Państwu osiągnięcia poprzedniej kadencji, burmistrza Krzysztofa Bugli i nas: radnych klubu Platformy Obywatelskiej (link>>). Mocno podkreślaliśmy, że chcemy kontynuować te działania po wyborach, zachęcaliśmy do głosowania na nas, pokazując konkretny program na kolejne 4 lata (link>>).

To zobowiązanie wobec wyborców, naszych sąsiadów – żoliborzan, jest dla nas najważniejszym wskazaniem w pracy radnego. Jesteśmy samorządowcami, nie politykami. Kandydowaliśmy w wyborach, aby pracować na rzecz mieszkańców i wspólnoty lokalnej, a nie partii. Dlatego nie mogliśmy zgodzić się na próbę narzucenia kandydata na burmistrza dzielnicy, na przekreślenie naszej dotychczasowej pracy i obietnic składanych wyborcom, na podejmowanie istotnych decyzji bez udziału osób, które żoliborzanie do tego wskazali. Wybranie na Burmistrza naszej dzielnicy kandydata wskazanego przez partię, bez żadnego uzasadnienia, dla nas okazało się zbyt trudne.

Od tego momentu nasze drogi się rozeszły i od 11 marca 2015 roku tworzymy klub radnych bezpartyjnych o nazwie „Żoliborz Obywatelski”.

Jednak niezmiennie podtrzymujemy nasze zobowiązanie wobec wyborców – prezentowane jesienią zeszłego roku. Do jego realizacji zaprosiliśmy wszystkich radnych, niezależnie od podziałów partyjnych, bo w samorządzie ważniejsze od ideologii jest uważne słuchanie mieszkańców i sprawne rozwiązywanie ich problemów. O jakości naszego programu i o tym, że warto było przy nim obstawać, świadczy fakt, że w Radzie Dzielnicy utworzyła się stabilna większość radnych, popierających nasze postulaty. W ten sposób powołany został Zarząd Dzielnicy, w skład którego wchodzi dwóch burmistrzów z poprzedniej kadencji: Krzysztof Bugla i Michał Jakubowski oraz wieloletni radny Żoliborza Grzegorz Hlebowicz.

Ostatnie wybory samorządowe po raz kolejny pokazały, że Żoliborz na mapie Warszawy jest miejscem szczególnym. Wielokrotnie wcześniej na Żoliborzu rodziły się inicjatywy, które z perspektywy czasu uznawane były za przełomowe. Chcielibyśmy, aby nasze decyzje i nasza praca w Radzie wpisały się w ten nurt.

Szanowni Państwo, zapraszamy do współpracy na rzecz naszej dzielnicy wszystkich, którym bliska jest idea samorządu jako wspólnoty mieszkańców, wszystkich, którzy wierzą, że na Żoliborzu możliwe jest porozumienie ponad podziałami.

Radni Klubu „Żoliborz Obywatelski”

facebook.com/ZoliborzObywatelski

Żoliborz Obywatelski

środa, 11 marca 2015, placwilsona

Polecane wpisy

  • Głosuj na projekt nr 15!

    Od 14 do 24 czerwca można głosować na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego. Zachęcamy do głosowania w obszarze Żoliborza Centralnego na projekt nr 15,

  • Konkurs spółdzielczy

    Z okazji pięciu tysięcy fanów na Facebooku i nowego roku 2016 przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Nagrodą jest "Ilustrowany Kalendarz na rok 2016" wydany prze

  • Nowy numer "Naszego Żoliborza"

    Ukazał się nowy numer „Naszego Żoliborza” – pisma Stowarzyszenia Żoliborzan. W 18. numerze naszej gazety piszemy: - o moście Krasińskiego: sta

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: